laboratoria ELAB

LABORATORIA POMIAROWE

Laboratorium pomiarowe WiRan (ELAB Gdynia) pozwala na dokładne i rzetelne pomiary elektroniki wysokiej i niskiej częstotliwości. Wysokiej jakości sprzęt pomiarowy daje możliwość obserwacji i archiwizacji przebiegów sygnału. Zaawansowana infrastruktura składająca się m.in. z klatki Faradaya i komory klimatycznej pozwala na symulację specyficznych środowisk pomiarowych. Wieloletnie doświadczenie inżynierów WiRan gwarantuje wiarygodność i rzetelność pomiarów.

Nasze laboratoria sprzętowe pozwalają nam na świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów. To dzięki nim jesteśmy w stanie przeprowadzić testy EMC na poziomie prawie 100% pokrywającym się z testami państwowymi (precertyfikacja EMC). To właśnie dzięki naszemu profesjonalnemu sprzętowi tworzymy produkty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i jakościowym.

We współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym (PPNT Gdynia) oferujemy do wynajęcia nasze profesjonalnie wyposażone laboratoria – dla wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia w swojej pracy badawczej w postaci wysokiej klasy sprzętu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i naszym sprzętem badawczym na stronie internetowej ELAB.

NAJWYŻSZEJ KLASY SPRZĘT – ELAB GDYNIA

Specjalistyczny sprzęt w naszych laboratoriach pozwala nam na przeprowadzanie nawet najbardziej zaawansowanych testów i tworzenie wysokiej jakości produktów IoT, w tym własnej linii SEZO. Poniżej przedstawiamy Państwu najważniejsze urządzenia, które oferujemy w naszym laboratorium.

EMC oznacza kompatybilność elektromagnetyczną. WiRan oferuje badania EMC oraz usługi RFI (radio frequency interference) na terenie Trójmiasta. WiRan jest operatorem ELAB w PPNT w Gdyni. W laboratoriach pomiarowych możemy wykonywać dokładne i kompleksowe pomiary elektroniki wysokiej i niskiej częstotliwości.

Nasza infrastruktura laboratoryjna składa się m.in. z jednej z największych klatek Faradaya w okolicy, komory klimatycznej. Szczegółowe informacje związane z naszą infrastrukturą laboratoryjną, usługami EMC Testing oraz wyceną znajdują się na stronie ELAB

Nasz zespół w WiRan (Wireless Range Systems) posiada 20-letnie doświadczenie w dziedzinie projektowania częstotliwości radiowych i telemetrii.

KOMORA KLIMATYCZNA

Komora klimatyczna służy do badania, w jaki sposób zmiany warunków środowiskowych mogą wpływać na różne materiały, komponenty lub urządzenia elektroniczne. Przydaje się ona przy tworzeniu elektronicznego sprzętu komputerowego, który musi wytrzymać próbę czasu i trudnych warunków otoczenia.

Komora klimatyczna w ELAB Gdynia pozwala na sztuczne odtworzenie warunków, jakim mogą być poddawane materiały lub produkty. Poprzez wystawienie przedmiotów umieszczonych w komorze na działanie ekstremalnych warunków, możemy mieć pewność, że użytkownik końcowy nie będzie narażony na żadne niebezpieczeństwa, np. na skutek przegrzania urządzenia.

Komora klimatyczna w naszych laboratoriach oferuje 1 metr sześcienny przestrzeni, a temperatura w jej wnętrzu może wynosić od -40 do 180° C, natomiast wilgotność względna powietrza od 10 do 98%. Tempo ustalania wynosi 6K/min nagrzewania i 6,5K/min dla chłodzenia.

Komora klimatyczna - WiRan Gdynia

KLATKA FARADAYA

Klatka Faraday - WiRan Gdynia Gdańsk Sopot

WiRan posiada przestronną klatkę Faradaya. Chroni przed zewnętrznymi polami elektromagnetycznymi. Wykonana z materiału przewodzącego, nie przepuszcza fal elektromagnetycznych zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz. Fale i prądy elektromagnetyczne są uwięzione i krążą w specjalnej osłonie. 

Klatki Faradaya są stosowane przede wszystkim do ochrony urządzeń elektrycznych przed zakłócającymi zewnętrznymi polami elektrycznymi, np. w celu pomiaru anten lub badania parametrów radiowych.

Nasza klatka Faradaya (3x3x4,5 m) oferuje dostęp do zasilania, jak również połączenie LAN wewnątrz klatki. Aby uzyskać więcej informacji technicznych dotyczących naszej klatki Faradaya w ELAB Gdynia, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego w celu umówienia się na bezpłatną konsultację.

MIKROFALOWY ANALIZATOR SIECI

ANALIZATOR SIECI WEKTOROWEJ | ELAB GDYNIA

✔ Nasz analizator sieci wektorowej Keysight N5224A-400 posiada 4 porty z elastycznymi kablami pomiarowymi Rosenberger VA41-TP-2.92-60

✔ Oferuje zakres częstotliwości 10 MHz – 43,5 GHz, dynamikę 127dB.

✔ Maksymalna moc wyjściowa wynosi 13dBm. 

✔ Dołączony jest 2-portowy kalibrator elektroniczny N4693A-M0F.

Mikrofalowy analizator sieci - WiRan Gdynia Gdansk Sopot

ANALIZATOR WIDMA

Analizator widma - WiRan Gdynia Gdansk Sopot

ANALIZATOR WIDMA | ELAB GDYNIA

✔ Keysight N9030A-543 rozszerzony o opcje P43, B1X, MPB, EXM

✔ Zakres częstotliwości 3 Hz – 43 GHz

✔ Maksymalne pasmo analizy 160 MHz, DANL@1GHz = -171 dBm

Musisz przeprowadzić testy na swoim urządzeniu elektronicznym lub prototypie

Chcesz wynająć infrastrukturę laboratoryjną w Trójmieście? 

WiRan prowadzi i wynajmuje laboratoria w Trójmieście. Nasza infrastruktura laboratoryjna i sprzęt pomiarowy pozwala na prowadzenie dokładnych i kompleksowych testów pomiarowych w zakresie elektroniki wysokiej i niskiej częstotliwości. Nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt pomiarowy pozwala na obserwację i archiwizację sygnałów, a zaawansowana infrastruktura laboratoryjna WiRan Gdynia – składająca się z klatki Faradaya i komory klimatycznej – pozwala na stworzenie specyficznego środowiska pomiarowego. Nasi doświadczeni inżynierowie RF i konstruktorzy sprzętowi w WiRan gwarantują niezawodność i wiarygodność pomiarów.

WiRan ELAB znajduje się na terenie PPNT Gdynia (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Gdynia). Szczegółowy cennik oraz wykaz dostępnych urządzeń znajduje się na stronie ELAB.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYMI USŁUGAMI

WYNAJEM LABORATORIUM?

OBSŁUGIWANE BRANŻE

Branża kosmiczna - WiRan
Branża kolejowa - WiRan
Branża IoT - WiRan
Branża morska - WiRan

NASI PARTNERZY

Żadna firma nie działa w próżni. Nic więc dziwnego, że w WiRan udało nam się na przestrzeni lat nawiązać wiele współpracy z wykwalifikowanymi dostawcami, lokalnymi usługodawcami, agencjami i stowarzyszeniami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Poniżej znajduje się mały przegląd firm, z którymi obecnie współpracujemy lub z którymi mieliśmy przyjemność pracować w przeszłości. W tym miejscu chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pierwszorzędną współpracę w ostatnich latach i podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Sukcesy naszych klientów są naszymi sukcesami. Aby uzyskać szczegółową listę referencji, proszę skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Chętnie udostępnimy Państwu szczegółową listę referencji, jak również prezentację naszej firmy. 

Czekamy na Twoje zapytania projektowe i inicjatywy badawczo-rozwojowe. Skontaktuj się z WiRan już teraz!

Europejska Agnecja Kosmiczna - partner WiRan Sp. z o.o.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni - partner WiRan
SOLARIS S.A. - klient WiRan
Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz - klient WiRan Sp. z o.o.
Else Poland Sp. z o.o. - klient WiRan z branży morskiej

NAPISZ DO NAS

Polityka Prywatności WiRan