przemysł morski

TELEMETRYCZNE ROZWIĄZANIA POMIAROWE

WiRan w 2014 roku został zaproszony do konsultacji konstrukcji a później zaprojektowania, wytworzenia i dostarczenia pierwszego w historii firmy urządzenia na rynek militarny. Pomimo eksperckiego doświadczenia głównie w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej WiRan Team został doceniony powierzeniem projektu telemetrycznego urządzenia pomiarowego opartego o komunikację światłowodową. Warunki środowiskowe pracy urządzeń w zastosowaniach militarnych są bardzo wymagające, więc już podczas projektowania należy mieć na uwadze zapewnienie określonej długości życia produktu pracującego w ciężkich warunkach. Połączenie innowacyjnego podejścia inżynierów WiRan z militarnym doświadczeniem ekspertów Centrum Techniki Morskiej w Gdyni doprowadziło do sukcesu wdrożenia  rozwiązania, które działając bezproblemowo przez lata zostało po 5 latach zaktualizowane i dostarczone na kolejną jednostkę.

ANALIZA SYSTEMÓW ANTENOWYCH I RADAROWYCH

WiRan - analiza systemów antenowych i radarowych

Już w 2015 r kolejne zlecenie zaowocowało wdrożeniem wieloportowego przełącznika konfiguracji anod, które jako część biernego systemu defensywnego zostało zgłoszone przez Centrum Techniki Morskiej na Międzynarodowym Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach do konkursu „Defender”. 

Także i to rozwiązanie zostało wdrożone na kolejnej jednostce w 2019 roku.

WiRan - telemetria i systemy controli

W międzyczasie doświadczenie kadry WiRan zostało wykorzystane i rozbudowane w projekcie analizy kompatybilności elektromagnetycznej zespołu 46 anten pracujących w przedziale częstotliwości od 1,6MHz do 12GHz.

Warto także wspomnieć o projekcie „Studium kompatybilności dodatkowego radaru na pasmo X z pobliskimi systemami na maszcie radarowym”.

WiRan - projektowanie RF dla klientów z branży morskiej

WYŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

POZNAJ ZESPÓŁ WiRAN

DLACZEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI

20 lat doświadczenia - rozwiązania RF - WiRan

Założony w 2002 roku WiRan jest ekspertem w dziedzinie projektowania urządzeń radiowych i sprzętu elektronicznego.

projektowanie RF i konsultacje EMC - WiRan

Jesteśmy czymś więcej niż inżynierami – jesteśmy Twoimi konsultantami.

inżynierowie RF - WiRan

Absolwenci Politechniki Gdańskiej – inżynierowie RF i specjaliści od telemetrii.

projektowanie rozwiązań RF  - kompleksowe usługi - WiRan

Kompleksowy dostawca usług. Koncepcja, testy i produkcja wykonywana we własnym zakresie.

Rosnący w szybkim tempie rynek i coraz krótsze cykle życia produktów sprawiają, że czas wprowadzenia produktu na rynek (ang. Time to Market) staje się coraz ważniejszym aspektem. Dlaczego time-to-market jest tak ważny? Skrócenie tradycyjnego cyklu życia produktu – w wielu branżach – oznacza, że wymiana usługi lub linii produktów co około dwa lata jest obecnie praktycznie normą. 

Ponadto, jeśli przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprawnie wprowadzić swojego produktu na rynek ryzykuje, że konkurencja okaże się szybsza, a innowacyjność i atrakcyjność planowanego produktu gwałtownie zmniejszy się. Czas wprowadzenie produktu na rynek (TTM) jest jednym z atutów firmy WiRan. Jako dostawca usług R&D (R&DaaS) jesteśmy w stanie zrealizować Twój projekt od etapu 1 (projekt specyfikacji technicznej) do etapu N (działający prototyp) w odpowiednio krótkim czasie. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania radiowego, a nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już dwóch dekad.