usługi B+R
– zastosowania

TELEMETRIA I PROJEKTOWANIE RF

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji, w których WiRan miał swój udział poprzez dodanie nowych, ekscytujących funkcjonalności do istniejących już produktów. Dodając funkcjonalności RF do produktów i rozwiązań naszych klientów, poprawiamy ogół wrażeń, których doświadcza użytkownik podczas korzystania z danego produktu.

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

WiRan RnD Gdynia - pedestrian crossing

Dla jednego z naszych klientów zaproponowaliśmy rozwiązanie zwiększające przepustowość przejść dla pieszych w miastach.

Pomysł polegał na dodaniu czujników do przycisków na przejściach dla pieszych, które umożliwią wykrycie, ile osób czeka na danym przejściu.

Projekt zakończył się sukcesem i proponowane rozwiązanie zostało wdrożone w 2019 roku.

WiRan RnD Gdynia - pedestrian crossing

WODOMIERZE

WiRan Gdynia - RnDaaS process STEP 1

Wodomierze są świetnym przykładem sytuacji, w której ktoś posiada już urządzenie z pewnymi funkcjami i chce dodać kolejne, związane z funkcjami RF.

W tym przypadku urządzenie, czyli wodomierz zbierało już dane, ale trzeba było być blisko niego, aby pobrać je z każdego urządzenia. W sąsiedztwie 10 bloków trzeba było przejść z jednego budynku do drugiego, z jednej klatki schodowej do drugiej, aby pobrać dane z wodomierzy.

Było to oczywiście bardzo opodatkowujące, czasochłonne i ogólnie nieefektywne.

WiRan RnD Gdynia - water meters
WiRan RnD Gdynia - water meters - efficiency

Dzięki rozwiązaniu dostarczonemu przez WiRan (zastosowanie techonologii LoRa, umieszczenie gateway na jednym z bloków) można zbierać dane wodomierzy z kilku bloków na raz.

Zaowocowało to znacznym obniżeniem kosztów dla klienta, ponieważ nikt nie musi już podjeżdżać do dzielnicy mieszkalnej i chodzić po niej przez cały dzień, aby ręcznie pobrać dane.

Rozwiązanie to cechuje się większą niezawodnością w porównaniu z poprzednim, ponieważ eliminuje również błąd ludzki.

INTELIGENTNY PARKING

WiRan RnD Gdynia - parking spot solutions

Firma software’owa przygotowuje projekt dla klienta publicznego (miasto/gmina).

Projekt był związany z przygotowaniem realnego studium wykonalności (POC – proof of concept) dla publicznych miejsc parkingowych pod względem obłożenia i efektywności wykorzystania.

Firma software’owa potrzebowała partnera, który posiadałby A) doświadczenie w projektowaniu hardware oraz B) wiedzę z zakresu telemetrii / Internetu przedmiotów, w celu dostarczenia im niestandardowego projektu czujnika.

WiRan RnD Gdynia - parking spot solutions
WiRan Poland RnD - Gdynia - parking spot

Czujniki miały za zadanie informować, które miejsca parkingowe są wolne, a które zajęte.

Magnetometr określa, czy w danym miejscu znajduje się zaparkowany samochód czy też nie, a LoRa wysyła te informacje dalej, gdzie mogą być one analizowane, wyświetlane przy wjeździe na parking (jest to tylko jedna z wielu możliwych opcji).

Nasz zespół w WiRan zdecydował się na najlepszą technologię dla tego projektu oraz zaprojektował sam czujnik wraz z jego obudową. W tym przypadku klient otrzymał również wszystkie pliki projektowe niezbędne do procesu produkcji – co może teraz robić niezależnie.

Ten projekt jest dobrym przykładem, gdzie elektronika + mechanika pochodziły z firmy WiRan, a platforma i oprogramowanie zostały wykonane przez klienta.

SKONTAKUJ SIĘ Z NAMI

SPRAWDŹ W JAKICH BRANŻACH DZIAŁAMY

ROSNĄCE KOMPETENCJE OD 2002 ROKU

RF Design and Telemetry solution since 2002- WiRan Gdynia

✔ Nie jesteśmy tu od wczoraj – od 2002 roku stopniowo i stabilnie ewoluowaliśmy w firmę, którą jesteśmy dzisiaj.

✔ Wszyscy nasi inżynierowie otrzymali wzorowe wykształcenie na najlepszej uczelni technicznej w województwie pomorskim.

✔ Funkcjonując w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, jesteśmy regularnie otrzymujemy różne możliwości kształcenia i nawiązywania kontaktów.

✔ Posiadanie własnych laboratoriów wraz ze światowej klasy sprzętem pozwala nam na ciągłe dostarczanie naszym klientom wysokiej jakości usług w sektorze RF i IoT.

OD ZERA DO GOTOWEGO PRODUKTU W MGNIENIU OKA

Hardware and IoT prototyping - WiRan Poland
✔ Zespół inżynierów WiRan zapewni Ci najwyższej klasy usługi konsultacyjne w trakcie całego procesu.

✔ Zaproponujemy Ci optymalne rozwiązanie techniczne – biorąc pod uwagę dostępne narzędzia i możliwości techniczne.

✔ Zaplecze techniczne WiRan wraz z doświadczonymi inżynierami umożliwia realizację wszystkich etapów we własnym zakresie.

✔ Wykorzystujemy nasze know-how, aby dostarczyć naszym klientom szczegółową specyfikację techniczną wraz z dokładną ofertą cenową – dzięki temu ani Ty, ani Twój budżet nie będziecie nieprzyjemnie zaskoczeni.

Nie jesteś jeszcze przekonany?

Obejrzyj teraz nasz pakiet produktów IoT SEZO, które możemy dopasować również do Twoich wymagań i konkretnych zastosowań.

Hardware and IoT prototyping - WiRan Poland

INTERNET RZECZY

WiRan Poland - IoT product line called SEZO

✔ Wykorzystując wszystkie dostępne zasoby, wprowadzimy Twój produkt do świata Internetu Rzeczy.

✔ Nasz hardware/firmware, jak również doświadczenie w tworzeniu prototypów, pozwala nam być kompleksowym dostawcą usług, wykonującym wszystkie etapy projektu we własnym zakresie.

✔ Twój produkt w mgnieniu oka będzie gotowy do wprowadzenia na rynek, zgodny ze wszelkimi normami EMC.

✔ Stworzyliśmy również własną linię produktów IoT pod marką SEZO, korzystając w pełni z naszych laboratoriów i światowej klasy sprzętu.