produkty SEZO™
– zastosowania

MAŁE URZĄDZENIE – WIELE FUNKCJI

Linia produktów SEZO (sensor zone) to zestaw urządzeń o niskim poborze mocy i dużym zasięgu, które można wykorzystać i dostosować do różnych potrzeb użytkowników. Urządzenia te są zdolne do monitorowania różnych parametrów środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie powietrza, natężenie światła, hałas, cząstki stałe, przyspieszenie, pole magnetyczne i ruch. 

Produkty mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb klienta – cechy i mogą być dodawane i/lub usuwane w zależności od projektu.

ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI

produkty SEZO - zarządzanie obiektami i monitoring

Urządzenia SEZO zwiększają bezpieczeństwo rafinerii, firm produkujących chemikalia, a także budynków biurowych – SEZO pozwala na pomiar i monitorowanie wstrząsów i ruchów krytycznych elementów instalacji i maszyn za pomocą wbudowanego akcelerometru.

Nasz pakiet urządzeń IoT z serii SEZO pozwala także monitorować jakość powietrza w budynkach – upewniając się, że nie ma w nich wycieków chemicznych lub gazowych, nie ma uszkodzeń spowodowanych przez wodę, a tym samym obiekt jest bezpieczny do pracy.

produkty SEZO - zarządzanie obiektami i monitoring
WiRan - rozwiązania IoT dla zarządców obiektów

SEZO jest również wykorzystywane jako część systemu ochrony. Urządzenie może informować o wystąpieniu nieautoryzowanego ruchu w częściach obiektu, informując o każdym otwarciu drzwi lub zapaleniu się świateł, dając możliwość szybkiej reakcji.

Każde urządzenie SEZO może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, m.in. poprzez dostosowanie progów alarmowych dla wszystkich mierzonych parametrów.

Urządzenia SEZO mogą wysyłać dane do platformy Orange Live Objects poprzez LTE-M/ NB-IoT lub LoRaWAN.

INSTYTUCJE PUBLICZNE

rozwiązania IoT dla bibliotek i uniwersytetów - WiRan

Obiekty publiczne wykorzystują możliwości produktów SEZO, takie jak monitorowanie temperatury i wilgotności, monitorowanie poziomu dźwięku i oświetlenia, aby uczynić przestrzeń bardziej komfortową dla użytkowników.

Progi dla mierzonych parametrów mogą być ustawiane indywidualnie poprzez wbudowaną konfigurację progów alarmowych.

Zintegrowany akcelerometr umożliwia pomiar wstrząsów i/lub ruchów (np. obiektów takich jak drzwi lub elementy wystawowe) i może potencjalnie skrócić czas reakcji zabezpieczenia obiektu (bardziej niezawodny niż monitoring).

Dzięki pomiarom i monitorowaniu wilgotności przy użyciu produktów SEZO, muzea mają pewność, że eksponaty nie ulegną zniszczeniu.

rozwiązania IoT dla bibliotek i uniwersytetów - WiRan
rozwiązania IoT dla bibliotek i szkół - WiRan
Dzięki pomiarom jakości i wilgotności powietrza w budynkach możemy uniknąć wielu chorób górnych dróg oddechowych.

Kierownictwo szkoły wykorzystuje urządzenia SEZO do wykrywania i zapobiegania ekspozycji na unoszące się na placach szkolnych i parkingach pyły, dzięki czemu szkoły stają się bezpieczniejszym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dla personelu – SEZO mierzy cząstki stałe takie jak PM10, PM2.5 i PM1.

Urządzenia SEZO są w stanie wysyłać dane do platformy Orange Live Objects za pośrednictwem LTE-M/ NB-IoT lub LoRaWAN.

PRZEMYSŁOWE ZAKŁADY PRODUKCYJNE

rozwiązania IoT dla zakładów produkcyjnych - WiRan

Urządzenia SEZO usprawniają procesy bezpieczeństwa w przemysłowych zakładach produkcyjnych. SEZO zbiera dane z otoczenia, takie jak poziom zapylenia (PM1 / PM2.5 / PM10) i poziom hałasu.

Urządzenia takie jak SEZO A1M lub A1L posiadają wbudowany czujnik PIR (podczerwieni), dzięki czemu mogą wykrywać obecność ludzi (np. czujniki światła). Może on być wykorzystywany jako funkcja alarmowa, konfigurowana indywidualnie przez użytkownika. Czujki PIR są powszechnie stosowane w systemach alarmowych i automatycznych systemach oświetlenia.

Urządzenie posiada konfigurację progu alarmowego dla wszystkich mierzonych parametrów.

rozwiązania IoT dla zakładów produkcyjnych - WiRan
rozwiązania IoT dla zakładów produkcyjnych - SEZO

Podobnie jak w przypadku zarządzania obiektem, również tutaj SEZO pozwala na pomiar i monitorowanie wstrząsów i ruchów krytycznych elementów obiektu i maszyn, przy użyciu wbudowanego akcelerometru, dzięki czemu zakład produkcyjny jest znacznie bezpieczniejszy dla pracowników.

SEZO HT (Helmet Tracker) to produkt przeznaczony m.in. na place budowy – jest to urządzenie śledzące, umożliwiające monitorowanie ruchów pracowników na terenie budowy, co zwiększa ich bezpieczeństwo. W razie wypadku przy pracy urządzenie śledzące na kasku może emitować głośny sygnał, informując o tym innych pracowników. W razie potrzeby, pomoc zostanie udzielona znacznie szybciej.

POZNAJ HISTORIĘ NASZEJ FIRMY

WIĘCEJ O PRODUKTACH SEZO

Customer reviews - Telemobile Electronics and WiRan Poland

“Polecamy WiRan jako dostawcę usług R&DaaS w dziedzinie elektroniki i projektowania hardware, a w szczególności know-how w zakresie rekonfiguracji sieci radiowych i urządzeń do pomiaru EMC.”

Marek Łangowski, 2019 

Telemobile Electronics

www.telemobilelabs.com

Customer reviews - Telemobile Electronics and WiRan Poland

„Współpracujemy z WiRanem od 2014 roku. Możemy polecić ten zespół jako wiarygodnego partnera w projektach badawczo-rozwojowych, począwszy od analizy wymagań, studium wykonalności, a skończywszy na dostawie produktu końcowego.”

Rafał Namiotko, 2019

CTM Gdynia

www.ctm.gdynia.pl 

Customer reviews - Telemobile Electronics and WiRan Poland

„WiRan zapewnił naszemu zespołowi SOLARIS w Poznaniu szkolenie z zakresu podstaw RF, obejmujące takie tematy jak komponenty, normy, systemy komunikacyjne, interfejsy radiowe, okablowanie i zapewnienie jakości.”

Michał Podolski, 2016

Solaris Bus & Coach

www.solarisbus.com

NAPISZ DO NAS

Polityka Prywatności WiRan