przemysł kolejowy

WIĘKSZY KOMFORT PODRÓŻOWANIA

Współczesny rynek kolejowy rozwija się bardzo intensywnie. Możemy podróżować w coraz większym komforcie. Kupując bilet możemy wybrać miejsca w strefie ciszy. Jest ona niezbędna pasażerom nie tylko do relaksu ale i pracy z własnymi materiałami w dużym skupieniu. Aktywni menedżerowie potrzebują również aktualnych danych i dostępu do Internetu nawet podczas podróży. Operatorzy kolejowi idąc z postępem technologicznym udostępniają dostęp do sieci internetowej oraz własnej treści marketingowej poprzez dedykowane łącza bezprzewodowe wewnątrz wagonów.  Zapewnienie optymalnego pokrycia wewnątrz wagonu zarówno przez retransmitowane sieci komórkowe  jak i współistniejące sieci WiFi nie jest łatwym zadaniem. WiRan swoim prawie 20-letnim doświadczeniem związanym z wszelkimi systemami łączności bezprzewodowej wspiera największych dostawców infrastruktury kolejowej tj PESA, NEWAG czy SOLARIS zarówno w odniesieniu do wprowadzenia usług łączności bezprzewodowej na najwyższym poziomie dla przestrzeni pasażerskich ale i dla infrastruktury krytycznej jakimi są automatyczne systemy wsparcia pracy maszynisty. Usługi nasze dotyczą między innymi:

– Inżynierskiego wsparcia konsultacyjnego biur konstrukcyjnych pracujących nad nowym taborem jak i prowadzącym modernizacje,

– optymalizacji systemów dystrybucji sygnałów radiowych,

– doboru i dostaw komponentów do instalacji antenowych,

– produkcji dedykowanych zestawów kabli promieniujących,

– pomiarów instalacji antenowych wraz z opracowaniem raportów z analizą wyników,

– przeprowadzenia szkoleń z zakresu projektowania układów antenowych.

WIFI W POCIĄGACH – DOSTĘPNE ROZWIĄZANIA

Transmisja radiowa na obszarach zamkniętych - WiRan

WiRan w 2014 roku został zaproszony do konsultacji optymalnego systemu dystrybucji sygnałów antenowych w projekcie nowego pojazdu jednego z największych producentów taboru kolejowego. Wówczas badania przeprowadzone wewnątrz budowanego prototypu pojazdu udowodniły przewagę zaproponowanego  przez WiRan systemu dystrybucji sygnału z użyciem kabla promieniującego nad pojedynczymi antenami kierunkowymi. WiRan znając stosowane w tunelach od lat systemy kabli promieniujących adoptował technologię która świetnie sprawdza się teraz w środowisku wnętrza wagonu.  Od tego czasu we wszystkich projektach zarówno nowych jak i modernizacjach pojazdów taboru stosuje się systemy dystrybucji sygnałów radiowych  oparte na współosiowych kablach promieniujących. Dzięki nim każdy z pasażerów znajduje się nie dalej niż 4m od anteny, która zapewnia mu bardzo wysoki poziom sygnału radiowego, który to wprost przekłada się na szybkość złącza.

rozwiązania WiFi - WiRan
rozwiązania WiFi - WiRan Gdynia Gdańsk Sopot

Ograniczeniem kompletnego systemu stała się odtąd dostępność sygnału sieci komórkowych na zewnątrz wagonu. Każdy z pasażerów współcześnie może zauważyć, że łącze internetowe udostępniane w wagonach jest bardzo szybkie w obszarach miejskich natomiast wolniejsze w dużej odległości od obszarów zaludnionych, szczególnie w obszarach leśnych.

WiFi solutions - WiRan Gdynia Gdansk Sopot

ZAPEWNIENIE JAKOŚCI (QA) WIRAN

projektowanie RF od 2002 - WiRan Gdynia

Tabor kolejowy przejeżdża miliony kilometrów rocznie na różnej jakości infrastrukturze szynowej, w różnych strefach klimatycznych pracując w środowisku permanentnych wstrząsów i udarów. Mechanika wagonów planowana jest na dziesięciolecia stałego użytku. Pasażerowie oczekują niezmienionej jakości usługi transportu w ciągu całego okresu życia wagonów. Na jakość usługi ówcześnie duży wpływ ma zarówno komfort podróżowania jak i dodatkowe usługi tj. dostęp do różnych systemów łączności bezprzewodowej. Aby utrzymać poziom jakości łącza niezbędne jest zamontowanie wyselekcjonowanej i rzetelnie przetestowanej infrastruktury elektronicznej.

projektowanie RF od 2002 - WiRan

WiRan dzięki swoim możliwościom pomiarowym „in house” testuje każdy dostarczony element infrastruktury systemów antenowych. Każdy dostarczony do klienta komponent odwiedza laboratorium WiRan ELAB, po której to wizycie wyjeżdża do klienta z raportem pomiarowym udowadniającym spełnianie wszystkich parametrów swojej specyfikacji. Dzięki prawie 20-letniemu doświadczeniu oraz szerokim możliwościom pomiarowym rozwiązań dla poszczególnych klientów nie musimy opierać na gotowych zestawach poszczególnych producentów, ale jesteśmy w stanie wybrać z katalogu każdego z poddostawców najlepszy komponent a następnie zbudować, przetestować i dostarczyć optymalny pod względem wymaganych parametrów oraz kosztów system.

projektowanie RF od 2002 - WiRan

WYŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

WIRAN OD KUCHNI

NASI PARTNERZY

Żadna firma nie działa w próżni. Nic więc dziwnego, że w WiRan udało nam się na przestrzeni lat nawiązać wiele współpracy z wykwalifikowanymi dostawcami, lokalnymi usługodawcami, agencjami i stowarzyszeniami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Poniżej znajduje się mały przegląd firm, z którymi obecnie współpracujemy lub z którymi mieliśmy przyjemność pracować w przeszłości. W tym miejscu chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pierwszorzędną współpracę w ostatnich latach i podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Sukcesy naszych klientów są naszymi sukcesami. Aby uzyskać szczegółową listę referencji, proszę skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Chętnie udostępnimy Państwu szczegółową listę referencji, jak również prezentację naszej firmy. 

Czekamy na Twoje zapytania projektowe i inicjatywy badawczo-rozwojowe. Skontaktuj się z WiRan już teraz!

Europejska Agnecja Kosmiczna - partner WiRan Sp. z o.o.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni - partner WiRan
SOLARIS S.A. - klient WiRan
Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz - klient WiRan Sp. z o.o.
Else Poland Sp. z o.o. - klient WiRan z branży morskiej