produkty SEZO™

LINIA PRODUKTÓW IoT

produkty IoT Internet Rzeczy - SEZO - WiRan

Linia produktów SEZO (Sensor Zone) to pakiet urządzeń o małej mocy i dużym zasięgu, które można wykorzystywać i dostosowywać do różnych przypadków zastosowań.

Urządzenia te są zdolne do monitorowania różnych parametrów środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie powietrza, natężenie światła, hałas, cząstki stałe, przyspieszenie, pole magnetyczne i ruch.

Produkty mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb klienta – cechy mogą być dodawane i/lub usuwane w zależności od projektu.

Urządzenia SEZO mogą być podłączane do zwykłych gniazdek elektrycznych lub zasilane bateryjnie (w zależności od modelu), o długiej żywotności baterii (jedna bateria może wystarczyć na lata). Każde urządzenie może być skonfigurowane zgodnie z potrzebami klienta – można zdefiniować progi alarmowe dla wszystkich mierzonych parametrów.

Produkty SEZO są obecnie wykorzystywane do:

✔ monitorowania aktywów
✔ systemów geolokalizacji

 monitoringu środowiska
✔ monitoringu stref komfortu
✔ monitorowania jakości powietrza

Bardzo poważnie traktujemy temat danych i ich ochrony. Nie musisz się martwić o zbierane i przesyłane przez nasze urządzenia dane – połączenie jest bezpieczne, aby zachować ich poufność.

TECHNOLOGIA LoRa™

eksperci LoRa - WiRan, Gdynia

Mamy duże doświadczenie w budowaniu rozwiązań opartych na LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M.

LoRa ma wiele zalet:

✚ LoRaWAN – protokół sieciowy dalekiego zasięgu o małej mocy (Low Power, Wide Area, LPWA), przeznaczony do podłączania urządzeń w sieciach regionalnych, krajowych lub globalnych w Internecie Rzeczy.

✚ W przypadku urządzeń zasilanych bateryjnie, żywotność jednej baterii jest długa, można ją liczyć w latach.

✚ Urządzenia korzystające z LoRaWAN wysyłają dane albo po wyzwoleniu przez zdarzenie (np. ruch, włączenie światła), albo na podstawie harmonogramu (np. co 15 minut).

✚ The długa żywotność baterii związana jest z faktem, że węzły w sieci LoRaWAN™ są asynchroniczne i komunikują się, gdy mają dostępne dane gotowe do wysłania, zamiast synchronizować się z siecią tylko po to, by sprawdzić, czy nie ma żadnych danych do wysłania.

✚ Zasięg bramy do 10 km, dostępny zarówno dla firm, jak i użytkowników prywatnych, z wykorzystaniem nielicencjonowanego pasma ISM – nie jest wymagany abonament.

TECHNOLOGIA LTE-M

LTE-M jest siecią dalekiego zasięgu o małej mocy, zaprojektowaną specjalnie dla urządzeń IoT do bezpośredniego podłączenia do sieci 4G i, w przeciwieństwie do LoRaWAN, bez użycia bramy.

LTE-M obsługuje duże prędkości przesyłu danych do 1Mbps i umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym – co sprzyja monitorowaniu zasobów. 

NB-IoT – wąskopasmowy IoT; charakteryzuje się żywotnością baterii do 10 lat; obsługuje niską prędkość transmisji danych (do 62,5 kbps), dlatego nie pozwala na komunikację w czasie rzeczywistym i doskonale nadaje się do urządzeń czujnikowych

WiRan oferuje rozwiązania zarówno w technologii LoRaWAN™ jak i LTE-M / NB-IoT. Dzięki technologii LTE-M/NB-IoT otrzymujesz globalny zasięg, z 2G jako kopią zapasową, urządzenie łączy się z sieciami komórkowymi – wystarczy włożyć kartę SIM od operatora telekomunikacyjnego.

eksperci LTE-M - WiRan, Gdynia

STANDARDOWY LUB DOPASOWANY – TWÓJ WYBÓR

rozwiązania SEZO - monitorowanie jakości powietrza - WiRan

Linia produktów SEZO to zestaw urządzeń o małej mocy i dużym zasięgu, które mogą być wykorzystywane i dostosowywane do różnych zastosowań:

► Urządzenia SEZO mogą mierzyć temperaturę, wilgotność, przyspieszenie, natężenie światła, ruch, ciśnienie powietrza i wiele innych. Wszystko to w sieci o dużym zasięgu, przez lata

► Wszystkie produkty SEZO oferują elastyczność i konfigurowalność (konfiguracja progów alarmowych dla wszystkich mierzonych parametrów).

► WiRan oferuje zarówno standardowe, jak i robione na zamówienie urządzenia IoT – wystarczy skontaktować się z nami i omówić swoje potrzeby.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ
NA STRONIE SEZO

DLACZEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI

20 lat doświadczenia - eksperci RF - WiRan

Założony w 2002 roku WiRan jest ekspertem w dziedzinie projektowania urządzeń radiowych i sprzętu elektronicznego.

projektowanie RF i konsultacje EMC - WiRan

Jesteśmy czymś więcej niż inżynierami – jesteśmy Twoimi konsultantami.

inżynierowie RF - WiRan

Absolwenci Politechniki Gdańskiej – inżynierowie RF i specjaliści od telemetrii.

projektowanie rozwiązań RF - kompleksowy dostawca usług - WiRan

Kompleksowy dostawca usług. Koncepcja, testy i produkcja wykonywana we własnym zakresie.

Rosnący w szybkim tempie rynek i coraz krótsze cykle życia produktów sprawiają, że czas wprowadzenia produktu na rynek (ang. Time to Market) staje się coraz ważniejszym aspektem. Dlaczego time-to-market jest tak ważny? Skrócenie tradycyjnego cyklu życia produktu – w wielu branżach – oznacza, że wymiana usługi lub linii produktów co około dwa lata jest obecnie praktycznie normą. 

Ponadto, jeśli przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprawnie wprowadzić swojego produktu na rynek ryzykuje, że konkurencja okaże się szybsza, a innowacyjność i atrakcyjność planowanego produktu gwałtownie zmniejszy się. Czas wprowadzenie produktu na rynek (TTM) jest jednym z atutów firmy WiRan. Jako dostawca usług R&D (R&DaaS) jesteśmy w stanie zrealizować Twój projekt od etapu 1 (projekt specyfikacji technicznej) do etapu N (działający prototyp) w odpowiednio krótkim czasie. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania radiowego, a nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już dwóch dekad.

ZAINTERESOWANI NASZYMI PRODUKTAMI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZAPOZNAJ SIĘ Z
NASZYMI USŁUGAMI

OBSŁUGIWANE BRANŻE

Branża kosmiczna - WiRan
Branża kolejowa - WiRan
Branża IoT - WiRan
Branża morska - WiRan

NAPISZ DO NAS

Polityka Prywatności WiRan