nasze usługi

DZIAŁAMY NA RYNKU OD 2002 ROKU

WiRan Sp. z o.o. | Biuro projektowe urządzeń i systemów elektronicznych | od 2002 roku

„Specjalizujemy się w telemetrii, technologii RF/Microwave, rozwiązaniach IoT (LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M) oraz badaniach EMC. Nasze przedsiębiorstwo opiera się na trzech filarach. Po pierwsze, posiadamy dwadzieścia lat doświadczenia w tej dziedzinie, co owocuje nie tylko siecią międzynarodowych partnerów, dostawców i klientów, ale również zdolnością do walidacji pomysłów i specyfikacji technicznych produktów w bardzo krótkim czasie. Po drugie, mamy do dyspozycji najwyższej klasy sprzęt pomiarowy i przestrzeń laboratoryjną, uniezależniająca nas od podwykonawców, co również eliminuje ryzyko dla naszych klientów. Po trzecie, nasi wykwalifikowani inżynierowie i pracownicy działu sprzedaży – niewielka fluktuacja pracowników jest bezpośrednim wynikiem kultury naszej firmy. W WiRanie możesz być sobą i doświadczyć rozwoju osobistego, pracując nad ekscytującymi projektami, które kształtują rynek.”

(Maciej Król, Założyciel i Prezes Zarządu WiRan Sp. z o.o.)

WiRan jest firmą B2B świadczącą usługi badawczo-rozwojowe z zakresu elektroniki dla krajowych i międzynarodowych klientów w sektorach kosmicznym, morskim, kolejowym, przemysłowym i teleinformatycznym. Nasze doświadczenie obejmuje technologie radiowe i bezprzewodowe, rozwój części elektronicznych, szybkie prototypowanie produktów, studia wykonalności, certyfikacje, testy EMC, by wymienić tylko kilka z nich. Założony w 2002 roku WiRan już wkrótce będzie dwudziestoletnim biurem projektowym HW – wspierającym zróżnicowanych i międzynarodowych klientów od koncepcji, poprzez prototypowanie, aż po dostarczanie wysokiej jakości urządzeń elektronicznych. Nasze rozwiązania projektowe można znaleźć m.in. w przestrzeni kosmicznej (moduły komunikacji satelitarnej), zamontowane w Trójmieście  (systemy pomiaru jakości powietrza), jako rozwiązania WiFi w pociągach, a także w formie rozwiązań antenowych stosowanych na statkach. Aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z usług WiRan, prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego.

USŁUGI Z ZAKRESU B+R

Usługi B+R - WiRan Sp. z o.o.

WiRan jest biurem projektowym hardware, wspierającym międzynarodowych klientów w kompleksowym R&D as a Service w zakresie urządzeń elektronicznych. Co to oznacza? Jesteśmy w stanie zoptymalizować Twój czas wprowadzenia produktu na rynek (time-to-market), poprzez walidację koncepcji produktu i specyfikacji technicznych – zbudować POC (proof of concept), przeprowadzić iterację prototypu przez różne etapy testowania – i wreszcie dostarczyć produkt gotowy do sprzedaży.

Na bieżąco informujemy Cię o postępach przez cały czas trwania procesu. Nasi inżynierowie wykorzystują swoje doświadczenie w zakresie EMC i gwarantują gotowość produktu końcowego do wprowadzenia na rynek.

INTERNET RZECZY

produkty IoT i prototypowanie - WiRan Sp. z o.o.

Systemy radiowe do bezprzewodowej transmisji danych, podobnie jak cała branża IoT, rozwijają się dzięki postępowi technologicznemu (np. 5G). Coraz więcej rozwiązań znajduje swoje zastosowanie w automatyce przemysłowej, a także w warunkach domowych (smart home), dzięki technologiom zapewniającym duży zasięg przy małym zużyciu mocy (np. LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M). 

WiRan wspiera w walidacji, prototypowaniu, testowaniu i budowaniu rozwiązań IoT. Wspieramy firmy we wprowadzaniu ich produktów do świata Internetu Rzeczy.

TESTY EMC

testy EMC i precertyfikacje - WiRan Sp. z o.o.

WiRan oferuje usługi testowania elektrycznego i EMC, oceny części i urządzeń pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), zakłóceń elektromagnetycznych (EMI), zakłóceń częstotliwości radiowych (RFI), przewodności elektrycznej i właściwości dielektrycznych, wyładowań elektrostatycznych (ESD), rezystancji izolacji i innych właściwości elektrycznych. 

WiRan posiada własne laboratorium badawcze EMC w Gdyni. WiRan testuje różne produkty radiowe –  urządzenia bliskiego zasięgu, urządzenia mobilnego radia lądowego, a także rozwiązania dla żeglugi morskiej.

LABORATORIA

Laboratoria EMC - WiRan Sp. z o.o.

WiRan prowadzi laboratoria pomiarowe na obszarze metropolitalnym Trójmiasta. Nasz zespół wykonuje dokładne i kompleksowe pomiary elektroniki niskiej i wysokiej częstotliwości. Nasz wysokiej jakości sprzęt pomiarowy pozwala na obserwację i archiwizację przebiegów sygnałów.

Nasza infrastruktura laboratoryjna obejmuje klatkę Faradaya, komorę klimatyczną i różne inne urządzenia pomiarowe. 20-letnie doświadczenie inżynierów WiRan w dziedzinie telemetrii i technologii RF zapewnia wiarygodność i niezawodność wykonywanych pomiarów.

NASI PARTNERZY

Żadna firma nie działa w próżni. Nic więc dziwnego, że w WiRan udało nam się na przestrzeni lat nawiązać wiele współpracy z wykwalifikowanymi dostawcami, lokalnymi usługodawcami, agencjami i stowarzyszeniami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Poniżej znajduje się mały przegląd firm, z którymi obecnie współpracujemy lub z którymi mieliśmy przyjemność pracować w przeszłości. W tym miejscu chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pierwszorzędną współpracę w ostatnich latach i podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Sukcesy naszych klientów są naszymi sukcesami. Aby uzyskać szczegółową listę referencji, proszę skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Chętnie udostępnimy Państwu szczegółową listę referencji, jak również prezentację naszej firmy. 

Czekamy na Twoje zapytania projektowe i inicjatywy badawczo-rozwojowe. Skontaktuj się z WiRan już teraz!

Europejska Agnecja Kosmiczna - partner WiRan Sp. z o.o.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni - partner WiRan
SOLARIS S.A. - klient WiRan
Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz - klient WiRan Sp. z o.o.
Else Poland Sp. z o.o. - klient WiRan z branży morskiej

DLACZEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI?

Laboratoria EMC - mocne strony WiRan

Co czyni WiRan tak wyjątkowym? Zacznijmy od początku – infrastruktura laboratoryjna. WiRan posiada własne laboratoria, wyposażone w zaawansowany sprzęt do przeprowadzania testów, w tym klatkę Faradaya i komorę klimatyczną

Jeśli chodzi o badania EMC i projektowanie hardware, możesz na nas liczyć. Od urządzeń testujących (analizatory sieci, oscyloskopy, multimetry i pikoamperomierze, generatory funkcyjne, uniwersalny system do napraw komponentów elektronicznych QFP i BGA, przenośny miernik pasywnych intermodulacji) po najwyższej klasy oprogramowanie z zakresu projektowania hardware. Pozwala nam to na profesjonalne przeprowadzenie Twojego projektu B+R od etapu weryfikacji pomysłu do pierwszego działającego prototypu. W naszym nowoczesnym laboratorium oferujemy pomiary EMC, które zapewniają i optymalizują jakość Twoich produktów.

Pierwszorzędny sprzęt pomiarowy i przestrzeń laboratoryjna znajdują się tutaj, na miejscu, w biurach WiRan. Czyni nas to niezależnymi d podwykonawców, co z kolei eliminuje ryzyko dla Państwa jako naszego klienta. WiRan jest firmą B2B świadczącą usługi z zakresu B+R dla krajowych i międzynarodowych klientów w sektorach kosmicznym, morskim, kolejowym, przemysłowym i IoT.

Szybkie prototypowanie IoT i projektowanie RF - mocne strony WiRan

Rosnący w szybkim tempie rynek i coraz krótsze cykle życia produktów sprawiają, że czas wprowadzenia produktu na rynek (ang. Time to Market) staje się coraz ważniejszym aspektem. Dlaczego time-to-market jest tak ważny? Spadek tradycyjnego cyklu życia produktu – w wielu branżach – oznacza, że wymiana usługi lub linii produktów co około dwa lata jest obecnie praktycznie normą. 

Ponadto, jeśli przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprawnie wprowadzić swojego produktu na rynek ryzykuje, że konkurencja okaże się szybsza, a innowacyjność i atrakcyjność planowanego produktu gwałtownie zmniejszy się. Czas wprowadzenie produktu na rynek (TTM) jest jednym z atutów firmy WiRan. Jako dostawca usług R&D (R&DaaS) jesteśmy w stanie zrealizować Twój projekt od etapu 1 (projekt specyfikacji technicznej) do etapu N (działający prototyp) w odpowiednio krótkim czasie. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania radiowego, a nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już dwóch dekad. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat prototypowania IoT i projektowania RF, prosimy o kontakt.

Szybkie prototypowanie IoT i projektowanie RF - mocne strony WiRan
projektowanie RF i ekspertyza z zakresu telemetrii - mocne strony WiRan

Jeśli chodzi o tworzenie elektroniki, wiedza na temat systemów wbudowanych, projektowania układów i prototypowania urządzeń jest niezbędna. WiRan jest ekspertem w dziedzinie projektowania urządzeń RF od prawie 20 lat. Projektujemy i produkujemy urządzenia elektroniczne, które wytwarzają lub wykorzystują sygnały w paśmie radiowym, od 2002 roku. Aby uzyskać więcej szczegółów, proszę zapoznać się z historią naszej firmy. WiRan jest kompleksowym dostawcą rozwiązań związanych z technologią częstotliwości radiowych dla klientów z takich branż jak kolejowa, wojskowa, IoT (LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M) oraz kosmiczna (tj. Europejska Agencja Kosmiczna). 

Mimo, że projektowanie układów analogowych nie ma już większego znaczenia w rozwoju urządzeń elektronicznych, ich znajomość jest wciąż korzystna jeśli chodzi o prototypowanie urządzeń elektronicznych. WiRan oferuje kondycjonowanie sygnału, izolację galwaniczną, izolację analogową (zarówno dla sygnałów wysokich jak i niskich częstotliwości oraz niskoszumnych przetworników i wzmacniaczy DC/DC). WiRan jest oficjalnym przedstawicielstwem firmy Exova w Polsce. WiRan oferuje również szkolenia w Polsce w zakresie PIM (Pasywna Intermodulacja), a także szkolenia z zakresu propagacji fal dla pilotów samolotów bezzałogowych (UAV).

wyślij zapytanie ofertowe

wiran od kuchni

OBSŁUGIWANE BRANŻE

Branża kosmiczna - WiRan
Branża kolejowa - WiRan
Branża IoT - WiRan
Branża morska - WiRan

NAPISZ DO NAS

Polityka Prywatności WiRan