produkty IoT

WITAJ W ŚWIECIE INTERNETU RZECZY

Internet of Things czyli Internet Rzeczy to nie tylko chwilowa moda czy slogan. IoT jest już rzeczywistością i można go zobaczyć na światowym rynku w postaci produktów, usług i rozwiązań. Dziś możemy wykorzystać dane i nadać im sens za pomocą zaawansowanej analizy danych, a urządzenia i sensory będące częścią Internetu Rzeczy mogą pomóc nam zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, zwiększyć efektywność upraw rolnych, a nawet wykryć i opanować śmiertelne wirusy. WiRan opracowuje koncepcję i tworzy produkty IoT.  Jedno z naszych rozwiązań zostało zaprezentowane na „LTE-M Prototyping Summit in Vienna”.

Dlaczego IoT ma znaczenie dla Ciebie, jako firmy? Podłączenie twojej firmy do sieci IoT może zwiększyć jej wydajność, bezpieczeństwo i ostatecznie rentowność. Nasi inżynierowie RF i HW z WiRan mogą wesprzeć Twój projekt ekspertyzą w dziedzinie RF i telemetrii, nasz zespół może dodać funkcje RF do Twoich urządzeń, czyniąc je częścią świata IoT. Wraz z naszym zespołem inżynierów opracowaliśmy również własną gamę produktów, SEZO, wykorzystując najlepsze dostępne technologie. Nasze urządzenia mogą być podłączone do takich platform jak platforma Orange Live Objects, co ułatwia analizę i wykorzystanie zebranych danych.

DODAWANIE FUNKCJONALNOŚCI RF

RF Design and IoT solutions - WiRan Gdynia

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie wprowadzić Twoje rozwiązanie do dynamicznie rozwijającego się świata Internetu Rzeczy (IoT). Wiele istniejących systemów może zostać usprawnionych dzięki rozbudowie o komunikację bezprzewodową lub migrację na jej nowszy wydajniejszy standard. Może to usprawnić logistykę, zwiększyć łatwość i wygodę zarządzania zasobami, usprawnić informowanie o niebezpieczeństwach czy zmniejszyć koszty infrastruktury.  Należy jednak pamiętać, że faktyczną korzyść osiągniemy dopiero gdy zastosowane przez nas rozwiązanie umożliwiające bezprzewodową transmisję danych będzie dostosowane do naszego systemu/produktu. Rozważyć należy m.in. aspekty takie jak wymagany zasięg, protokół i częstotliwość transmisji, typ zasilania, wymagana długość życia na baterii, czy typ i rozmiar przesyłanych danych.  W celu dojścia do najlepszego możliwego rozwiązania zapraszamy na konsultacje, na których przedstawisz nam wizję swojego produktu a my na jej podstawie będziemy mogli pokazać Ci optymalną drogę do rozwiązania.

WiFi solutions - WiRan Poland
SEZO products - WiRan Poland

Integracja technologii bezprzewodowych i wysokich częstotliwości wymaga specjalnego podejścia do projektowania elektroniki. Na parametry jakości połączenia bezprzewodowego wpływa wiele aspektów takich jak typ i lokalizacja zastosowanej anteny, jej otoczenie, geometria toru doprowadzającego sygnał z i do anteny oraz zastosowane materiały do produkcji. Błędy w projekcie mogą odbić się nie tylko na pogorszeniu zasięgu czy spadku stabilności komunikacji, ale również wywołać problemy EMC. Odbity sygnał radiowy może zakłócić pracę komponentów naszego lub innego urządzenia. Dodatkowo, problemy EMC mogą spowodować problemy prawne wynikające z niespełnienia wymogów dyrektywy RED lub EMC. Aby pomóc przejść przez ten proces bez problemów oferujemy nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu systemów bezprzewodowych oraz wysokiej klasy laboratorium pomiarowe i usługi inżynierskich badań EMC.

doświadczeni inżynierowie + zaawansowany sprzęt
= wysokiej jakości produkty IoT

POZNAJ NASZĄ LINIĘ PRODUKTÓW

WIRAN OD KUCHNI 

DLACZEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI?

Laboratoria EMC - mocne strony WiRan

Co czyni WiRan tak wyjątkowym? Zacznijmy od początku – infrastruktura laboratoryjna. WiRan posiada własne laboratoria, wyposażone w zaawansowany sprzęt do przeprowadzania testów, w tym klatkę Faradaya i komorę klimatyczną

Jeśli chodzi o badania EMC i projektowanie hardware, możesz na nas liczyć. Od urządzeń testujących (analizatory sieci, oscyloskopy, multimetry i pikoamperomierze, generatory funkcyjne, uniwersalny system do napraw komponentów elektronicznych QFP i BGA, przenośny miernik pasywnych intermodulacji) po najwyższej klasy oprogramowanie z zakresu projektowania hardware. Pozwala nam to na profesjonalne przeprowadzenie Twojego projektu B+R od etapu weryfikacji pomysłu do pierwszego działającego prototypu. W naszym nowoczesnym laboratorium oferujemy pomiary EMC, które zapewniają i optymalizują jakość Twoich produktów.

Pierwszorzędny sprzęt pomiarowy i przestrzeń laboratoryjna znajdują się tutaj, na miejscu, w biurach WiRan. Czyni nas to niezależnymi d podwykonawców, co z kolei eliminuje ryzyko dla Państwa jako naszego klienta. WiRan jest firmą B2B świadczącą usługi z zakresu B+R dla krajowych i międzynarodowych klientów w sektorach kosmicznym, morskim, kolejowym, przemysłowym i IoT.

Szybkie prototypowanie IoT i projektowanie RF - mocne strony WiRan

Rosnący w szybkim tempie rynek i coraz krótsze cykle życia produktów sprawiają, że czas wprowadzenia produktu na rynek (ang. Time to Market) staje się coraz ważniejszym aspektem. Dlaczego time-to-market jest tak ważny? Spadek tradycyjnego cyklu życia produktu – w wielu branżach – oznacza, że wymiana usługi lub linii produktów co około dwa lata jest obecnie praktycznie normą. 

Ponadto, jeśli przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprawnie wprowadzić swojego produktu na rynek ryzykuje, że konkurencja okaże się szybsza, a innowacyjność i atrakcyjność planowanego produktu gwałtownie zmniejszy się. Czas wprowadzenie produktu na rynek (TTM) jest jednym z atutów firmy WiRan. Jako dostawca usług R&D (R&DaaS) jesteśmy w stanie zrealizować Twój projekt od etapu 1 (projekt specyfikacji technicznej) do etapu N (działający prototyp) w odpowiednio krótkim czasie. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania radiowego, a nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już ponad dwóch dekad. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat prototypowania IoT i projektowania RF, prosimy o kontakt.

Szybkie prototypowanie IoT i projektowanie RF - mocne strony WiRan
projektowanie RF i ekspertyza z zakresu telemetrii - mocne strony WiRan

Jeśli chodzi o tworzenie elektroniki, wiedza na temat systemów wbudowanych, projektowania układów i prototypowania urządzeń jest niezbędna. WiRan jest ekspertem w dziedzinie projektowania urządzeń RF od ponad 20 lat. Projektujemy i produkujemy urządzenia elektroniczne, które wytwarzają lub wykorzystują sygnały w paśmie radiowym, od 2002 roku. Aby uzyskać więcej szczegółów, proszę zapoznać się z historią naszej firmy. WiRan jest kompleksowym dostawcą rozwiązań związanych z technologią częstotliwości radiowych dla klientów z takich branż jak kolejowa, wojskowa, IoT (LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M) oraz kosmiczna (tj. Europejska Agencja Kosmiczna). 

Mimo, że projektowanie układów analogowych nie ma już większego znaczenia w rozwoju urządzeń elektronicznych, ich znajomość jest wciąż korzystna jeśli chodzi o prototypowanie urządzeń elektronicznych. WiRan oferuje kondycjonowanie sygnału, izolację galwaniczną, izolację analogową (zarówno dla sygnałów wysokich jak i niskich częstotliwości oraz niskoszumnych przetworników i wzmacniaczy DC/DC). WiRan jest oficjalnym przedstawicielstwem firmy Exova w Polsce. WiRan oferuje również szkolenia w Polsce w zakresie PIM (Pasywna Intermodulacja), a także szkolenia z zakresu propagacji fal dla pilotów samolotów bezzałogowych (UAV).

OBSŁUGIWANE BRANŻE

Branża kosmiczna - WiRan
Branża kolejowa - WiRan
Branża IoT - WiRan
Branża morska - WiRan