o nas

KIM JESTEŚMY

„Specjalizujemy się w telemetrii, technologii RF/Microwave, rozwiązaniach IoT (LoRa, LoRaWan, NB-IoT i LTE-M) oraz badaniach EMC. Nasze przedsiębiorstwo opiera się na trzech filarach. Po pierwsze, posiadamy dwadzieścia lat doświadczenia w tej dziedzinie, co owocuje nie tylko siecią międzynarodowych partnerów, dostawców i klientów, ale również zdolnością do walidacji pomysłów i specyfikacji technicznych produktów w bardzo krótkim czasie. Po drugie, mamy do dyspozycji najwyższej klasy sprzęt pomiarowy i przestrzeń laboratoryjną, uniezależniająca nas od podwykonawców, co również eliminuje ryzyko dla naszych klientów. Po trzecie, nasi wykwalifikowani inżynierowie i pracownicy działu sprzedaży – niewielka fluktuacja pracowników jest bezpośrednim wynikiem kultury naszej firmy. W WiRanie możesz być sobą i doświadczyć rozwoju osobistego, pracując nad ekscytującymi projektami, które kształtują rynek.”

(Maciej Król, Założyciel i Prezes Zarządu Wiran Sp. z o.o.)

WiRan jest firmą typu B2B świadczącą usługi badawczo-rozwojowe dla krajowych i międzynarodowych klientów z sektorów kosmicznego, morskiego, kolejowego, przemysłowego i IoT. Nasze doświadczenie obejmuje m.in. technologie radiowe i bezprzewodowe, tworzenie części elektronicznych, szybkie prototypowanie produktów, studia wykonalności, certyfikacje, testy EMC. Założony w 2002 r. WiRan już niedługo będzie dwudziestoletnim biurem projektowym HW – wspierającym zróżnicowanych, również międzynarodowych klientów, począwszy od koncepcji, poprzez prototypowanie, a skończywszy na dostarczaniu wysokiej jakości urządzeń elektronicznych. Nasze rozwiązania projektowe można znaleźć w kosmosie  (moduły komunikacji satelitarnej), zamontowane w Trójmieście (systemy pomiaru jakości powietrza), jako rozwiązania WiFi w pociągach, a także w postaci rozwiązań antenowych stosowanych na statkach. Aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z usług WiRan prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego poniżej.

HISTORIA FIRMY

WiRan Gdynia - historia naszej firmy

Historia firmy WiRan (Wireless Range Systems) rozpoczyna się w 2002 roku, wraz z powstaniem firmy Microwaves Solution Sp z o.o.. W latach 2002-2004 ściśle współpracowaliśmy z amerykańską firmą MicroLab FXR w zakresie projektowania i prototypowania diplekserów, triplekserów i dzielników mikrofalowych. W 2019 roku wprowadziliśmy na rynek pierwsze produkty z własnej linii produktów IoT, SEZO, pozycjonowane na rynku jako sprzęt telemetryczny. Mamy rok 2020 – zespół WiRan pracuje ciężko i z dużą dozą entuzjazmu, ponieważ uruchamiamy trzyletni projekt, którego efektem będzie wprowadzenie na niską orbitę czterech komponentów systemu radiowego WiRan.

NASZ ZESPÓŁ

WiRan - rozwiązania IoT - zespół inżynierów

Od samego początku WiRan działa w sektorze usług opartych na wiedzy (ang. Knowledge-Intensive Business Service – KIBS). Jako WiRan świadczymy usługi badawczo-rozwojowe (R&DaaS). Obsługujemy zarówno klientów europejskich i amerykańskich. Jesteśmy biurem projektowym hardware i dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami w technologii RF, wiedzą telemetryczną i tą z zakresu badań EMC.

Rozwiązania projektowe WiRan można znaleźć w różnych branżach – kosmicznej, wojskowej, kolejowej, przemysłowej i IoT. Nazwa naszej firmy WiRan jest skrótem od “Wireless Range Systems”.

PRASA

SEZO na evencie HUBRAUM w Wiedniu

Produkty WiRan Poland i produkty IoT spod marki SEZO zostały wyróżnione w różnych mediach offline i online.

Znajdziesz nas np. w hubraum, inkubatorze technicznym Deutsche Telekom => www.hubraum.com, profil firmy WiRan dostępny jest również na stronie internetowej Polskiego Związku Przemysłu Kosmicznego => www.space.biz.pl.

WSPÓŁPRACA I SPONSORING

WiRan - partnerstwo i sponsoring - projektowanie RF

Żadna firma nie działa w próżni. Nic więc dziwnego, że w WiRan udało nam się na przestrzeni lat nawiązać wiele współpracy z wykwalifikowanymi dostawcami, lokalnymi usługodawcami, agencjami i stowarzyszeniami, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

W tym miejscu chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pierwszorzędną współpracę w ostatnich latach i podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Sukcesy naszych klientów są naszymi sukcesami. Aby uzyskać szczegółową listę referencji, proszę skorzystać z naszego formularza kontaktowego. Chętnie udostępnimy Państwu szczegółową listę referencji, jak również prezentację naszej firmy. 

pobierz prezentację firmy - WiRan

„Doświadczenie przeplatające się z ciekawością i chęcią rozwoju”

WiRan Gdynia | Biuro projektowe sprzętu hardware | od 2002 r.

WiRan prowadzi laboratoria pomiarowe na obszarze metropolitalnym Trójmiasta. Zespół WiRan wykonuje dokładne i kompleksowe pomiary elektroniki niskiej i wysokiej częstotliwości. Wysokiej jakości sprzęt pomiarowy pozwala nam na obserwację i archiwizację przebiegów sygnałów.

Nasza infrastruktura laboratoryjna obejmuje klatkę Faradaya, komorę klimatyczną i różne inne urządzenia pomiarowe. 20-letnie doświadczenie inżynierów WiRan w dziedzinie telemetrii i technologii RF zapewnia wiarygodność i niezawodność wykonywanych pomiarów.

DLACZEGO WSPÓŁPRACA Z NAMI

Rosnący w szybkim tempie rynek i coraz krótsze cykle życia produktów sprawiają, że czas wprowadzenia produktu na rynek (ang. Time to Market) staje się coraz ważniejszym aspektem. Dlaczego time-to-market jest tak ważny? Skrócenie tradycyjnego cyklu życia produktu – w wielu branżach – oznacza, że wymiana usługi lub linii produktów co około dwa lata jest obecnie praktycznie normą. 

Ponadto, jeśli przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprawnie wprowadzić swojego produktu na rynek ryzykuje, że konkurencja okaże się szybsza, a innowacyjność i atrakcyjność planowanego produktu gwałtownie zmniejszy się. Czas wprowadzenie produktu na rynek (TTM) jest jednym z atutów firmy WiRan. Jako dostawca usług R&D (R&DaaS) jesteśmy w stanie zrealizować Twój projekt od etapu 1 (projekt specyfikacji technicznej) do etapu N (działający prototyp) w odpowiednio krótkim czasie. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie projektowania radiowego, a nasze doświadczenie w tym zakresie sięga już dwóch dekad.

20 lat doświadczenia - WiRan

Założony w 2002 roku WiRan jest ekspertem w dziedzinie projektowania urządzeń radiowych i sprzętu elektronicznego.

projektowanie RF i konsultacje EMC - WiRan

Jesteśmy czymś więcej niż inżynierami – jesteśmy Twoimi konsultantami.

inżynierowie RF - WiRan Sp. z o.o.

Absolwenci Politechniki Gdańskiej – inżynierowie RF i specjaliści od telemetrii.

projektowanie rozwiązań RF - kompleksowa usługa - WiRan

Kompleksowy dostawca usług. Koncepcja, testy i produkcja wykonywana we własnym zakresie.

doświadczeni inżynierowie + zaawansowany sprzęt
= wysokiej jakości produkty IoT

WYŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

wiran od kuchni

NAPISZ DO NAS

Polityka Prywatności WiRan